Skip to content

Din Görevliler

Yakup OKUTAN

1973 yılında dünyanın en mübarek yerinde(OF)dünyaya geldim. İlkokulu köyümde okudum. İlkokuldan sonra hafızlığımı Bölümlü Kur’an Kursunda tamamladım.

1988 yılında başladığım Trabzon İmam-Hatip Lisesini 1994 yılında bitirdim.
3 yıl vekil İmam-Hatip olarak Diyanet İşleri Başkanlığında başladığım görevime 1997 yılı Kasım ayından itibaren asaleten atanarak ilk görevime kendi köyüm olan Bölümlü’de başladım.
Daha sonra Trabzon/Merkez Karakaya Köyü’ne tayinim çıktı.6yıl burada görev yaptım.
Bu arada askerlik görevimi de Çanakkale ve Çorum illerinde 2002 Aralık ve 2004 Mart tarihleri arasında yerine getirdim.
2006 yılında Açıköğretim İlâhiyat Önlisans Bölümünü bitirdim.
Trabzon/Merkez Pazarkapı Camiine 2006 yılında tayin yaptım.
Bu görevde iken D.İ.B tarafından açılan yurtdışı sınavını kazanarak Hollanda Ede Ulu Camii’ne uzun süreli(4yıl)Din Görevlisi olarak atandım.

Halen bu görevime devam ediyorum.
Evli ve 1çocuk babasıyım.

YAKUP OKUTAN
HDV EDE ULU CAMİİ
DİN GÖREVLİSİ

TEL:06-43897898

Halil İbrahim ÖZTÜRK

01.03.1973 tarihinde Trabzon un Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini köyü olan Tepegören köyünde tamamladıktan sonra 1 yıl Kur’an Kerim dersi aldı. 1984-1985 eğitim-öğretim yılında Akçaabat İmam Hatip Lisesine başladı. 1990-1991 eğitim-öğretim yılında İmam Hatip okulunu bitirdi.

1992 yılında Trabzon ili Araklı ilçesinde ilk İmam Hatiplik görevine başladı. Bu esnada iki yıl Açık öğretim iktisat bölümünü okuduktan sonra, 1996-97 yıllarında vatanı görevini (askerliğini) yaptı.

1999 yılında Trabzon merkez İmam-Hatipliğine atandı. 2002 yılında Açık Öğretim İlahiyat Önlisans Programını tamamladı.

17 Mayıs 2005 tarihinde Hollanda Deventer bölgesi H.D.V Ede Ulu Camii’nde yurt dışı, Din görevlisi olarak göreve başladı. Yurt dışı görevini yürütürken Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi lisans tamamlama programını kazandı ve 2 yıl okuyarak bitirdi.

1 Temmuz 2009 tarihinde görevi sona eren Din görevlisi Halil İbrahim Öztürk.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Muharrem ÖZKAYA

19.04.1968 Giresun doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi memleketim olan Giresun’da yaptım. 15.01.1988’de ilk görev yerim olan Zonguldak ili Ereğli ilçesinde göreve başladım .Dolayısıyla imamlık mesleğine ilk adımı atmış oldum.

1989’da Marmara Üniversitesi İlahiyet meslek Yüksek okuluna başladım. Ayrıca İstanbul/ Ümraniye ilçesinde İmam-Hatip olarak görev aldım. 1994’de İlahiyet Fakültesini kazanarak Samsun’a gittim. İki yıl sonra tekrar İstanbul’a döndüm ve 1996’da Marmara Üniversitesi İlahiyet Fakültesinden mezun oldum.

Askerlik vazifemi yaptıktan sonra ( kısa dönem ) 03.04.2001’de Hollanda Ede Ulu camii’de görev aldım. 4 yıllık bir görev’den sonra şu an Türkiye’ye dönmek üzereyim. Bu satırları yazarken sadece birkaç saat kalmıştı.

İstanbul’da Ümraniye ilçesindeki Camiimde göreve başlamak üzere, Yurt dışındaki görevim sona ermiş bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıyım.

Murat ÖZDEMİR

Adı: Murat

Soyadı: Özdemir

D. Tarihi: 01-01-1950

İli : Konya

İlçesi: Bozkır

Köyü: Kayalar

Bitirdiği okul : S.Ü. İlahiyet fakültesi.

İhtisas kursu : İst.Haseki Eğitim Merkezi.

Göreve başladığı tarih : 26 Ekim 1996.

Görevi bitirdiği tarih : 15 Ocak 2001.

Eski görevi : Taşkent İlçe Müftülüğü / Konya.

Yeni görevi : Merkez Vaizliği / Konya.

Yukarıda arz ettiğim gibi 26 Ekim 1996 tarihinde Ede Ulu Camii deki görevime başladım. Ve 15 Ocak 2001 tarihin de ise yeni görev yerim olan Konya merkez Vaizliğine döndüm.